środa, czerwiec 21, 2017

Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

Dla osób, które zdecydowały się na skorzystanie z kredytu gotówkowego, pytanie gdzie podpisać umowę kredytową jest jednym z najważniejszych. Od tej decyzji będzie zależał przebieg całej usługi, od samych formalności związanych z uzyskaniem kredytu do tego w jaki sposób uregulujemy nasze zadłużenie. Jako przyszli klienci musimy wiedzieć czego oczekujemy od usługi, za którą następnie zapłacimy. Jeżeli zależy nam na komforcie powinniśmy dokładnie prześledzić dostępne usługi i wybrać najodpowiedniejszą. Możemy skorzystać z ofert banków tradycyjnych, a także firm pożyczkowych.

Wbrew ogólnej opinii musimy pamiętać, że kredyt i pożyczka znacznie się między sobą różnią. Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się czy nasza historia kredytowa pozwala nam na swobodny wybór między bankiem a parabankiem. Jeżeli do tej pory mieliśmy trudności z uregulowaniem zobowiązań finansowych lub nadal borykamy się z kilkoma zadłużeniami, prawdopodobieństwo, że bank wyda twierdzącą decyzję znacznie maleje. Firmy pożyczkowe nie wymagają od nas potwierdzenia zdolności kredytowej, jest to zatem alternatywa dla osób, które posiadają negatywne wpisy w danych udostępnianych przez BIK. Kredyt gotówkowy nie wymaga od potencjalnego kredytobiorcy ujawnienia celu w jakim stara się o gotówkę. To wygodne i znacznie skraca formalności związane z zawarciem umowy. Banki oferują swoim klientom kredyty gotówkowe na atrakcyjnych warunkach, z mniejszym oprocentowaniem oraz możliwością rozłożenia rat na okres kilkumiesięczny lub dłuższy, nawet kilkuletni. Musimy jednak spełnić szereg wymogów, w tym najważniejsze tzn. oświadczenie o naszych dochodach i dokument potwierdzający na jakiej podstawie otrzymujemy wynagrodzenie.

Firmy gotówkowe zachęcają przystępnością usługi, brakiem zbędnych formalności oraz zminimalizowaniem czasu w jakim otrzymamy pieniądze. Większość parabanków reklamuje pożyczki jako \”gotówka od ręki\” lub \”pieniądze dostępne w 15 minut\”. To szczególnie atrakcyjne dla osób, którym zależy na tym by dodatkowe fundusze zasiliły ich budżet jak najszybciej. Za taką usługę zapłacimy znacznie więcej w stosunku do kredytu z banku, a okres kredytowania zazwyczaj jest krótszy.

Na co musimy zwracać uwagę?

Jeżeli zdecydujemy się na konkretną usługę musimy dokładnie przeanalizować ofertę pod kątem tego ile za nią zapłacimy. Oprocentowanie jakie np. często widzimy w reklamach czy na plakatach, nie ukazuje rzeczywistej sumy jaką będziemy musieli zwrócić. Aby obliczyć RRSO (Rzeczywistą roczną stopę oprocentowania) powinniśmy pod uwagę wziąć roczne oprocentowanie zadłużenia, prowizje za udzielenie kredytu, jego ubezpieczenie oraz wszelkie dodatkowe opłaty. Po zsumowaniu wszystkich tych kosztów otrzymamy całkowity wydatek jaki poniesiemy jako konsumenci. Porównując oferty banków a parabanków, korzystniej wypadają tradycyjne kredyty gdyż większość firm pożyczkowych poza większym oprocentowaniem wymaga również opłat za między innymi kontakt telefoniczny, wiadomości tekstowe itp. Większość doradców finansowych radzi by korzystać z usług banków, gdyż są one korzystniejsze dla klientów, jednak musimy pamiętać, że to na jaki rodzaj wsparcia finansowego się zdecydujemy zależy od naszej osobistej sytuacji i musimy kierować się indywidualnymi preferencjami.