poniedziałek, listopad 30, 2015

Lokata bankowa pewną inwestycją w przyszłość

Lokata bankowa jest pewną inwestycją w przyszłość dla nas, a dla banków szansą na dobra inwestycję. Ale najpierw przyjrzyjmy się temu, dlaczego lokata bankowa jest szansą dla banków na dobrą inwestycję i co za tym idzie, na pomnożenie pieniędzy. Bank, aby móc inwestować i zarabiać początkowo potrzebuje do tego środków, a więc właśnie potrzebuje pieniędzy. Pieniądze może zyskiwać na różne sposoby, jednym z owych sposób jest lokata bankowa, to dobry i sprawdzony sposób. Klient banku wpłacają pieniądze na lokatę oferuje nie jako bankowi pieniądze, którymi bank może zarządzać i je inwestować. Jeżeli dodamy do siebie setki tysięcy lokat w Polsce to otrzymamy bardzo wysokie sumy pieniędzy, a więc jest, czym obracać, bank ma, co robić. Oczywiście z inwestycjami różnie bywa, raz się zyskuje a raz traci, nie mniej jednak bank posiada specjalistów najwyższej klasy, którzy wiedzą jak postępować by odpowiednio zainwestować. To wszystko sprawia, że banki bardzo dobrze się mają i mogą w pewnym sposób zarabiać na siebie i oczywiście na nas.

A teraz spójrzmy na owa kwestią z drugiej strony, a mianowicie, dlaczego lokata bankowa może być i praktycznie zawsze jest dobrą i pewną inwestycją w przyszłość, naszą przyszłość? Odpowiedz na to pytanie jest dość prosta i wynika z logicznego myślenia, a mianowicie, po pierwsze na lokacie odkładamy na pieniądze i oszczędności na właśnie przyszłość, a prawda jest taka, że na lokacie nasze pieniądze są bezpieczne i nic im nie grozi, to też jest to jeden z argumentów świadczący o tym, że lokata to faktycznie dobra inwestycja w przyszłość. Inny powodów to chociażby fakt, że nasze pieniądze ulokowane na lokacie nie leżą sobie od tak bezczynnie, ale cały czas pracują i pomnażają się a bank nad wszystkim trzyma piecze. Można to tak podsumować, że lokata bankowa to nie jako inwestycja łącząca bezpieczeństwo owych pieniędzy z jednoczesnym ich pomnażaniem.

Widzimy jasno, że lokata bankowa, to dobra inwestycja w przyszłość, a nawet, jeżeli będziemy od tego abstrahować, to po prostu, lokata bankowa tak czy owak, jest słuszną i pewną inwestycją, dlatego nie ma potrzeby, się jej obawiać, już dziś skorzystajmy z plusów lokaty bankowej. Kiedyś, gdy już spojrzymy wstecz zrozumiemy, że było warto i decyzja o lokacie bankowej była jak najbardziej słuszną decyzją. Pamiętajmy na koniec, że lokata bankowa została stworzona z myślą o obopólnym dobru, o dobru naszym i naszych rodzin a także o dobru banków. Lokata bankowa jest wspólną symbiozą ekonomiczną.

środa, listopad 4, 2015

Linia kredytowa.

Z kredytem gotówkowym związane jest pojęcie linii kredytowej. Wiele osób o nim słyszało, ale tak do końca nie wie co ono oznacza, a jest to bardzo ciekawa forma kredytu, z którą warto się zapoznać. Linia kredytowa jest jednym z produktów bankowych, które mają za zadanie finansować działalność klientów. Działanie to polega na tym, że bank udostępnia klientowi możliwość zadłużenia się do pewnego limitu, jaki jest ustalony w umowie. Kredytobiorca może korzystać z tego limitu, kiedy tylko tego potrzebuje. Bardzo dużą zaletą linii kredytowej jest to, że bank nie sprawdza zdolności kredytowej klienta. Szybko i bardzo sprawnie można mieć dostęp do określonej w umowie kwoty i w każdej chwili można ją wypłacić. Można zaciągnąć kredyt na rachunku w kwocie maksymalnej jaką dał nam bank. Jeśli mamy limit na dwa tysiące złotych więcej nie uda nam się wypłacić. Dzięki linii kredytowej klienci mogą korzystać z kredytów w rachunku bieżącym, a także z kredytów obrotowych, akredytyw oraz gwarancji bankowych. Jednak bez względu na to z jakiego produktu bankowego klient skorzysta nie może przekroczyć limitu jaki otrzymał od banku. Jest to próg jakiego bez zgody banku nie możemy w żaden sposób przekroczyć.

Linia kredytowa odnawialna.

Linia kredytowa może mieć dwa różne charaktery. Może być linią kredytową odnawialną i nieodnawialną. Linia kredytowa odnawialna polega na tym, że w momencie, kiedy kredytobiorca spłaci część zadłużenia kwota limitu powiększa się o wielkość wpłaty jakiej dokonał na swoje konto.

Linia kredytowa nieodnawialna.

Linia kredytowa nieodnawialna, polega na tym, że kredyt może zostać wykorzystany tylko raz. W momencie, kiedy spłacimy kredyt kwota do wypłacenia z konta nie będzie się powiększała. Decydując się na linię kredytową trzeba wiedzieć, że wiążą się z nią pewne koszta jakie przyjdzie nam ponieść. Będą to odsetki jakie przyjdzie nam zapłacić od kwoty na jaką się zadłużyliśmy. Takie odsetki najczęściej ustalane są jako pewien procent od całości zadłużenia. Oprócz odsetek przyjdzie nam zapłacić prowizję dla banku za to, że udzielił nam linii kredytowej, lub ją odnowił jeśli przyszła taka potrzeba. Są to wszystkie koszta jakie związane są z udzieleniem nam przez bank limitu wypłaty gotówki.

Elastyczna linia kredytowa.

Instrumentem należącym do Międzynarodowego Funduszu Walutowego jest elastyczna linia kredytowa. Skierowana jest do krajów, które mają dobrze prosperującą politykę na przełomie ostatnich lat. Pierwszym państwem, które skorzystało z tego typu linii kredytowej był Meksyk i miało to miejsce w 2009 roku. W Polsce elastyczna linia kredytowa ma wielu zwolenników, ale też i przeciwników. Prezes Narodowego Banku Polskiego chciał, aby zrezygnowano z odnawiania tej linii kredytowej, zaś Rada Ministrów miała inne zdanie na ten temat. Od 2010 roku Polska może skorzystać z odnawialnej elastycznej linii kredytowej w wysokości 29 mld dolarów na okres dwóch lat.