czwartek, wrzesień 15, 2016

Jak porównywać kredyty gotówkowe?

Chcąc ubiegać się o finansowanie, często słyszymy jak ważne jest odpowiednie porównanie kredytów gotówkowych. Do niedawna była to czynność żmudna i skomplikowana wymagająca odwiedzenia kilkunastu banków, wypytania się o szczegóły ofert i zrobienia odpowiednich notatek. Zatem najczęściej widzimy siebie ślęczącego nad kartką pełną danych, dokonującego krok po kroku skomplikowanej ich analizy. To już przeszłość i nie musimy się tego obawiać. W dobie cyfryzacji i internetu chcąc porównywać kredyty gotówkowe mamy do dyspozycji wygodne narzędzia, które umożliwią nam dokonanie tego.

Teraz nie musimy już tracić czasu, możemy wygodnie w domu dokonać porównania kredytów gotówkowych dosłownie w kilka minut.

Jak porównywać kredyty gotówkowe?

Celem porównania kredytów gotówkowych należy zrealizować 2 proste kroki. Po pierwsze musimy skorzystać z wyszukiwarki i znaleźć ranking lub porównywarkę kredytów gotówkowych. Na takim rankingu znajdziemy oferty posegregowane pod względem kosztów, co pozwoli nam na pierwszy rzut oka określić, które z ofert będą nam odpowiadały pod kątem kosztów. Takie porównania często zawierają istotne dla nas parametry takie jak marża, prowizja, całkowita kwota do spłaty, RRSO, a przede wszystkim ratę. Drugim krokiem, który wykonamy, powinno być potwierdzenie uzyskanych w ten sposób informacji w bankach. Warto jest to uczynić, gdyż nie możemy wykluczyć tego, że ranking został ustawiony pod którąś z ofert, by ją promować. Musisz wiedzieć, że taka możliwość istnieje w związku z tym, że koszt kredytu wzrasta zawsze wraz z długością czasu spłaty, natomiast koszty maleją wraz ze zwiększaniem się kwoty kredytu. Dzięki czemu nierzetelny portal przygotowujący taki ranking ma w niewielkim zakresie, ale zawsze, możliwość manipulowania nim.

Na co zwracać uwagę?

Przed potwierdzeniem informacji w banku możemy przyjrzeć się wyżej wymienionym parametrom takim jak marża, prowizja, RRSO, czy całkowita kwota do spłaty. Możemy to uczynić, ale nie musimy. Co więcej, można powiedzieć, że skupianie się na tych parametrach jest dla nas stratą czasu. Zapamiętajcie jedno, że rata kredytu zawiera wszystkie koszty i to ona właśnie pozwala nam w najdokładniejszy sposób określić, czy dany kredyt będzie dla nas opłacalny.