piątek, listopad 20, 2020

Dlaczego kredyty samochodowe są popularne i jak je wykorzystać?

Kredyty samochodowe z pewnością należą do bardzo popularnych rodzajów zobowiązań finansowych. Wzbudzają one duże zainteresowanie, ponieważ mnóstwo osób marzy o posiadaniu własnego samochodu, spełnij te marzenia dzięki https://www.17bankow.com/kredyty-samochodowe. Warto pamiętać o tym, że kredyt samochodowy – wbrew temu, co sugeruje nam nazwa – nie jest ograniczony wyłącznie do możliwości sfinansowania zakupu auta. W grę wchodzą także inne pojazdy, a więc pole manewru jest tutaj dość szerokie. Ostatecznie jednak zależy to od umowy z instytucją bankową, więc trzeba zwracać uwagę na ten aspekt podczas podpisywania kontraktu.

Nabycie pojazdu w celach biznesowych

Z pewnością wielu osobom zależy na tym, aby wziąć kredyt samochodowy w celu zakupu pojazdu, który będzie wykorzystywany na cele związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, czy też z życiem zawodowym. Wiele branż opiera się pośrednio lub bezpośrednio na różnego rodzaju transporcie. Z kolei dziedziny niezwiązane ściśle z tym obszarem również wymagają niejednokrotnie podróży służbowych, jeżdżenia na różnego rodzaju spotkania, czy też przewożenia dokumentów i rozmaitych materiałów. Pojazdy są więc nieraz niezastąpione w sferze zawodowej i trudno temu faktowi zaprzeczyć. Dlatego właśnie wielu osobom naprawdę zależy na tym, aby posiadać pojazd na cele biznesowe. Kredyt samochodowy może się tutaj okazać świetną opcją.

Nabycie pojazdu w celach osobistych

Również w życiu osobistym niejednokrotnie samochód może odegrać bardzo istotną rolę. Codzienne obowiązki nieraz wymagają mniej lub bardziej regularnych przejazdów, a transport własnym autem to naprawdę komfortowe rozwiązanie. Tutaj również mamy do czynienia z przewozem rozmaitych przedmiotów, czy też docieraniem do pracy, domu lub na spotkania towarzyskie. Wiele osób wręcz nie wyobraża sobie życia w dzisiejszych czasach bez samochodu.

Kredyty samochodowe umożliwiają nam spełnianie marzeń dotyczących posiadania własnego pojazdu. Ma to bardzo praktyczny wymiar, chociaż niektórzy traktują to jako wyznacznik swego rodzaju prestiżu. Niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że przejazdy samochodem są wygodnym sposobem na docieranie do celu. Właśnie dlatego kredyty tego rodzaju cieszą się popularnością i wzbudzają zainteresowanie, a na rynku można znaleźć sporo ofert z tego zakresu.

piątek, wrzesień 18, 2020

Czy opłaca się brać kredyty długoterminowe?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że życie obfituje w liczne niespodzianki, zarówno te pozytywne, jak i te, przez które musimy natychmiast załatwić pokaźną sumę pieniędzy. Mowa tu zarówno o planowanych od jakiegoś czasu wakacyjnych wyjazdach do egzotycznych krajów, jak i nieco bardziej przykrych wydatkach, takich jak nagłe leczenie, rehabilitacja po nieszczęśliwym wypadku czy konieczny remont, dajmy na to, przeciekającego dachu. W każdej z tych sytuacji warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług banków, które oferują kredyty gotówkowe. Mowa tu zarówno o bankach, które są na rynku od wielu lat i zebrały miliony klientów na całym świecie, jak i o takich, które dopiero raczkują w branży i zaczynają się rozwijać - nie da się bowiem ukryć, że żyjemy w czasach, w których bankowość znacznie prze do przodu, oferując potencjalnym kredytobiorcom coraz ciekawsze warunki pożyczek i kredytów.

Czy warto rozłożyć na wiele rat?

Jeśli bierzemy pod uwagę kredyt na znaczą sumę - na przykład na samochód, dom, mieszkanie czy podróż dookoła świata - warto zastanowić się nad rozłożeniem kwoty na wiele rat. Niektóre banki oferują rozłożenie spłacania kredytu na nawet dziesięć, dwanaście czy piętnaście lat, ale istnieją również placówki, które są w stanie zgodzić się na dwadzieścia czy dwadzieścia pięć - choć, nie ukrywajmy, o tak długi okres spłaty jest coraz trudniej i trzeba naprawdę się nagimnastykować, by takowy otrzymać. Należy też zwrócić uwagę na pewną stałą zależność - im kredyt jest dłuższy, to znaczy im więcej rat spłaty zostało ustalone, tym automatycznie wysokość odsetek się zwiększa, mogąc dosięgnąć naprawdę spektakularnych rozmiarów. Tutaj warto więc rozważyć wszystkie za i przeciw, a przede wszystkim skontrolować swoje możliwości finansowe i pomyśleć, jak długi okres byłby bardziej optymalny dla stanu naszego budżetu.

Wymagania ze strony banku!

Biorąc pod uwagę wzięcie kredytu, należy liczyć się także z innymi kwestiami, a przede wszystkim wymaganiami, jakie stawiają przed nami banki. Przede wszystkim żaden bank nie udzieli jakiegokolwiek zobowiązania finansowego osobie, która w przeszłości miała znaczne problemy ze spłacaniem rat, miała na głowie komornika czy chciała oszukać placówke w jakiś inny sposób. Po drugie, niezwykle istotna jest nasza zdolność kredytowa, a więc stałe źródło dochodu. Dzięki zaświadczeniu od pracodawcy bank wie, że może nam w tej kwestii zaufać i że niemal na pewno będziemy mieli środki odpowiednie do regularnego spłacania ustalonej kwoty przez nawet wiele lat.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę?

Rozglądając się za odpowiednią ofertą, weźmy pod uwagę nie tylko nasze potrzeby i wymagania, ale chyba przede wszystkim nasze możliwości finansowe, żeby nie zobowiązać się w taki sposób, by żałować tego przez następne lata. Warto bowiem pamiętać, że kredyty gotówkowe są bardzo znaczącymi zobowiązaniami, które mogą poważnie wpłynąć na nasz domowy budżet. Powinniśmy także unikać parabanków, żeby nie dać się oszukać.

czwartek, lipiec 2, 2020

Kredyt gotówkowy – wady i zalety

Spodziewasz się większych wydatków i potrzebujesz zastrzyku szybkiej gotówki? Zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego? Sprawdź, jakie są jego wady i zalety.

Kredyt gotówkowy na pierwszy rzut oka może wydawać się doskonałym pomysłem, jeśli potrzebujemy szybko otrzymać dodatkową gotówkę. Ta szybkość należy do jego niewątpliwych zalet. Banki do minimum upraszczają także formalności, co czyni ten produkt jeszcze atrakcyjniejszym. Coraz częściej nie musimy nawet ruszać się z domu, wystarczy kilka kliknięć za pośrednictwem komputera i otrzymujemy dodatkową gotówkę. Banku nie interesuje również to, na co bierzemy kredyt. Pozyskane środki możemy wydać więc na dowolny cel. Nie potrzebujemy też wkładu własnego, wystarczą tylko odpowiednie dochody. Zaletą tego rodzaju kredytu jest także elastyczność, mamy dużą wolność zarówno w kwestii pożyczanej kwoty, jak i rat. Dlatego kredyt wydaje się tak atrakcyjny jako zastrzyk dodatkowej gotówki przeznaczonej na zakup nowego samochodu czy remont.

Kredyt tego rodzaju wymaga oczywiście terminowego spłacania. Opóźnienia w spłacie mogą skutkować naliczeniem odsetek oraz popsuciem historii kredytowej, a to w przyszłości sprawi, że bank może nie udzielić nam kolejnego kredytu. Jeśli źle obliczymy nasze możliwości, rata może okazać się zbyt wysoka i będziemy mieli trudności z płynnością finansową. Czasami może to zmusić nas do wzięcia kolejnego zobowiązania by spłacić obecny kredyt. Wadą tego rodzaju kredytu są też stosunkowo wysokie koszty, które musimy ponieść z tytułu jego zaciągnięcia. Pożyczając bowiem określoną sumę pieniędzy będziemy musieli zwrócić nie tylko pożyczoną kwotę, ale też oprocentowanie czy prowizję. Dlatego zaciągając pożyczkę koniecznie przeliczmy, jakie koszty przyjdzie nam ponieść i czy będziemy w stanie bez problemu spłacić zobowiązanie. Rozsądnie wybierzmy wysokość kredytu, w podobny sposób podejdźmy też do wysokości raty. Pamiętajmy o wypadkach losowych, które mogą skutecznie uniemożliwić nam spłatę raty. W tym aspekcie warto dowiedzieć się, czy istnieje możliwość tymczasowego zawieszenia spłaty rat. Jeśli z różnych przyczyn spóźnimy się z wpłaceniem kolejnej raty, może nam grozić naliczenie karnych odsetek. Bank może sobie policzyć także dodatkowe opłaty za kontakt z nami. Jeśli będziemy zalegać z kilkoma ratami i w żaden sposób nie skontaktujemy się z bankiem, może skończyć się to nawet skierowaniem sprawy do sądu. Pamiętajmy też, że wszelkie koszty związane z wyegzekwowaniem pieniędzy ponosi dłużnik. Czasami bank może nam doliczyć również obowiązkowe ubezpieczenie. Jak widać tego rodzaju kredyt nie jest więc pozbawiony wad.

Cenną wskazówką dla osób zamierzających skorzystać z kredytu gotówkowego jest fakt, że w razie niewykorzystania całego zobowiązania można od razu zwrócić zachowane pieniądze do banku. Dodatkowe pieniądze na koncie mogą wyglądać atrakcyjnie, ale pamiętajmy, nie są nasze i będziemy je musieli wcześniej czy później oddać. Dlatego na każdym etapie podejmowania decyzji związanej z kredytem zalecany jest zdrowy rozsądek.

Jak widać kredyt gotówkowy może być naprawdę atrakcyjną formą pozyskania gotówki. Jednak zanim się na niego zdecydujemy, warto zastanowić się nad wszelkimi za i przeciw. Zastanówmy się też, czy rzeczywiście go potrzebujemy. Jeśli stwierdzimy, że tak, to obliczmy nasze wydatki i ustalmy z bankiem taką ratę kredytu, która rzeczywiście będzie dla nas realna. Przeczytajmy też dokładnie umowę kredytową – zawarte są w niej wszystkie najważniejsze ustalenia. Przeanalizujmy ją na chłodno i podejmijmy właściwą decyzję.

wtorek, kwiecień 21, 2020

Na co bierzemy kredyty gotówkowe?

Kredyty gotówkowe to prawdopodobnie najlepiej dostępny produkt kredytowy w bankach. Ilość celów na jakie można wykorzystać pozyskane w ten sposób pieniądze jest praktycznie nieograniczona ale kilka grup produktowych dominuje.

Rozpatrywanie celów kredytu gotówkowego należy zacząć od poznania jego charakterystyki. Przede wszystkim kredyty gotówkowe są udzielane na stosunkowo krótki okres czasu i niewielkie kwoty, co oznacza że cele nie będą zbyt wygórowane i nie będzie to na przykład dom czy nowy samochód. Zapewne będą to produkty maksymalnie do kilku tysięcy złotych. Kolejną cechą kredytów gotówkowych, która będzie wskazywać na cele jest stosunkowo wysokie oprocentowanie. Kredyt gotówkowy jest zazwyczaj wyżej oprocentowany niż na przykład kredyt inwestycyjny tak więc najprawdopodobniej nie będą to inwestycje ani produkty na które można wziąć tańszy niżej oprocentowany kredyt. Kolejną cechą, na którą należy zwrócić uwagę jest to że kredytów gotówkowych najprawdopodobniej nie będą brać ludzie dobrze zorganizowani i posiadający oszczędności, jednak raczej będą to osoby posiadające stałe źródło dochodu.

Z powyższego można wywnioskować że jednym z głównych celów kredytu gotówkowego będzie sprzęt gospodarstwa domowego. Tutaj jeśli ktoś nie posiada oszczędności to najprawdopodobniej nie będzie go stać na zakup nowego sprzętu codziennego użytku gdy ten ulegnie awarii i trzeba będzie się go pozbyć. Zazwyczaj sprzęt taki kosztuje w okolicach miesięcznych lub dwu miesięcznych zarobków. Czyli biorąc pod uwagę że nie można przeznaczyć całej pensji na spłatę raty (bo w końcu z czegoś trzeba żyć) taki wydatek trzeba rozłożyć na kilka miesięcy, czyli w tym przypadku kredyt gotówkowy jest idealnym rozwiązaniem.

Innym celem kredytów gotówkowych są wakacje, jest to wydatek stosunkowo wysoki, przeważnie około dwóch miesięcznych zarobków. Jeśli ktoś nie za dobrze sobie radzi z oszczędnościami to najprawdopodobniej nie będzie w stanie odłożyć wystarczającej kwoty pieniędzy. Kredyty ułatwiają zdobycie wystarczającej gotówki ponieważ działa to na podobnej zasadzie co oszczędzanie z tym że w tym przypadku najpierw wydajemy później odkładamy. Innymi celami jest łatanie bieżącej dziury w budżecie domowym lub radzenie sobie z trudnymi życiowymi sytuacjami.

środa, luty 26, 2020

Kredyt gotówkowy w banku, a chwilówka

Porównanie kredytu gotówkowego oraz chwilówki jest coraz bardziej uzasadnione ze względu na optymalizację prawną działania parabanków. Każda firma pożyczkowa to spółka z kapitałem zakładowym, a także z wpisem do rejestru KNF. W jakich przypadkach opłaca się kredyt gotówkowy i kiedy lepiej postawić na krótkoterminowe zadłużenie w instytucji pozabankowej?

Różnice w popularnych formach zadłużenia

Chwilówka wypada pozytywnie w ramach mocno krótkoterminowego uzupełnienia zakupów konsumpcyjnych, od wypłaty do wypłaty. Najdłuższe chwilówki obsługuje się do 60 dni, co jest ogromną różnicą w porównaniu do kredytów gotówkowych, gdzie termin spłaty rozszerza się nawet do dekady i dłużej w uzasadnionych przypadkach. Średnia kwota chwilówki to około 2000 złotych, natomiast kredytu gotówkowego 20 000 złotych według informacji pochodzących z Biura Informacji Kredytowej. Można założyć, że chwilówka sprawdza się przy zwykłych potrzebach, natomiast kredyt gotówkowy ratuje przy remontach, leczeniu specjalistycznym, inwestycjach w sprzęt AGD i RTV, innowacje.

Koszty w chwilówkach i kredytach gotówkowych

Oprocentowanie kredytów gotówkowych oraz chwilówek nie może wychodzić poza widełki wynikające z ustawy o kredycie konsumenckim. Najlepsze oferty to oprocentowanie w wysokości około 8% z prowizją wynoszącą 3,5-4%. To poziom do zniesienia dla przeciętnego gospodarstwa domowego. Banki nie wymuszają również zakładania rachunków osobistych w placówkach. Wystarczy złożenie wniosku o kredyt gotówkowy w najlepszej zdaniem kredytobiorcy instytucji. Duża różnica występuje przy faktycznym rozpatrywaniu wniosków. Chwilówka bez wychodzenia z domu, przyznawana całkowicie online jest możliwa. Kredyt gotówkowy to już nie taka prosta sprawa i większość banków wymusza jednak stawienie się klienta w oddziale zgodnym z miejscem zamieszkania w celu potwierdzenia tożsamości.

Ustawowe normy, czy różne dla instytucji?

Banki poruszają się w widełkach ustawy prawo bankowe, ustawy o kredycie konsumenckim, a także odpowiadają na rekomendacje KNF. Firmy pożyczkowe posługują się tylko ustawą o kredycie konsumenckim i kodeksem cywilnym, co zapewnia większą elastyczność w rozpatrywaniu bardziej ryzykownych wniosków. Banki klienta z zaległościami, negatywną historią kredytową po prostu odrzucają.