poniedziałek, marzec 22, 2021

Czy warto wnioskować o kredyt gotówkowy?

Wiele sytuacji życiowych sprawia, że trzeba zdecydować się na skorzystanie z kredytu gotówkowego. Jest to najbardziej tradycyjna forma pożyczki, jaka jest oferowana przez banki. Za jej pomocą, można sfinansować dowolnie wybrany przez daną osobę cel. Jest to duża zaleta tego typu kredytów. Bank nie musi wiedzieć, po co dana osoba chce uzyskać dana kwotę pieniężną i nie będzie sprawdzać, czy pieniądze zostały na ten cel przeznaczone. Jest to podstawowa różnica, pomiędzy kredytem gotówkowym, a kredytem hipotecznym czy kredytem na samochód.

Trzeba mieć na uwadze, że kredyt gotówkowy może być udzielony każdej osobie, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Oznacza to, że taka osoba, musi być przede wszystkim osobą pełnoletnią i musi mieć ukończone 18 lat. Jednocześnie, nie może być to osoba ubezwłasnowolniona. Taki kredyt może być również udzielony wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwom lub firmom, które o niego wnioskują. Często zdarza się, że banki posiadają specjalne oferty kredytowania, dla poszczególnych grup. W związku z tym, można znaleźć kredyt dedykowany dla studentów lub kredyt przeznaczony dla emerytów i rencistów. W takim wypadku, bank rozpatruje w inny sposób sytuację danych osób, która może odbiegać od przyjętej normy. Jest to podyktowane specyficznymi warunkami finansowymi, jakie mają dane osoby.

Udzielenie takiego kredytu, nie jest obwarowane takimi wymaganiami, jak w przypadku innych form kredytowania. Przede wszystkim, trzeba mieć na uwadze, że w przypadku kredytu gotówkowego, bank nie wymaga wniesienia żadnego wkładu własnego. W związku z tym, nawet osoba, która nie posiada żadnych oszczędności, będzie mogła uzyskać taki kredyt. Jest to bez wątpienia bardzo duża zaleta, która jest doceniana przez wiele osób. Kolejnym ważnym krokiem, do uzyskania takiego kredytowania, będzie przygotowanie odpowiedniej dokumentacji. Musi ona przede wszystkim zawierać informacje, na temat uzyskiwanych dochodów, w stosunku miesięcznych. Bank będzie tego potrzebował. Ponieważ nie ma możliwości, aby osoba, która nie ma dochodów, mogła taki kredyt uzyskać. Jednocześnie, bank szczegółowo przeanalizuje historię kredytowania danej osoby. Sprawdzi on, czy spłacała lub nadal spłaca, ona swoje zobowiązania w sposób prawidłowy. Jeżeli bank zauważy jakiekolwiek opóźnienia w spłatach, które prowadzą do powstania nieuchronnych długów, z pewnością to odnotuje. Będzie mogło mieć to wpływ na ostateczna decyzję o udzieleniu kredytu i o jego wysokości.

środa, styczeń 27, 2021

Mam słabą ocenę kredytową, a chcę pożyczki na auto – co teraz?

Jeśli masz złą historię kredytową lub w ogóle nie masz historii kredytowej, możesz sądzić, że nie ma szans na uzyskanie kredytu samochodowego. Jednak dobrzy kredytodawcy zrobią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc Ci zakwalifikować się do finansowania na rozsądnych warunkach.

Czy możesz wpłacić zaliczkę?

W wielu przypadkach uzyskanie zgody na pożyczkę samochodową jest łatwiejsze, gdy masz wpłaconą zaliczkę. Ogólnie rzecz biorąc, odkładanie pieniędzy oznacza, że dokonałeś konkretnej inwestycji w pojazd, który chcesz kupić. Pożyczkodawcy potraktują to jako przejaw dobrej wiary, który może ich przekonać do zatwierdzenia Twojego wniosku o pożyczkę.

Masz pracę?

Jeśli masz złą historię kredytową, cierpisz na brak kredytu lub nawet kiepską historię kredytową, pożyczkodawcy będą musieli zobaczyć coś, co sprawi, że uwierzą, że spłacisz swoją pożyczkę na czas. Zazwyczaj zła historia kredytowa nie będzie aż taką przeszkodą, jak to, jako kredytobiorca nie będziesz miał choć minimalnego tygodniowego lub miesięcznego dochodu jako warunku zatwierdzenia wniosku o pożyczkę. Na przykład, możesz potrzebować 1200 zł tygodniowo - aby kredytodawca będzie w ogóle chciał rozważyć możliwość finansowania. Zobacz ile wynoszą minimalne pensje w 2020 roku i sprawdź swoje możliwości https://www.17bankow.com/kalkulator-wynagrodzen-plac/artykul/795/minimalna-krajowa-w-2020-stawki-brutto-i-netto.

Czy masz zabezpieczenie?

Oprócz zadatku możesz zminimalizować ryzyko pożyczkodawcy poprzez zabezpieczenie pożyczki zabezpieczeniem. W wielu przypadkach oznacza to, że znajomy lub członek rodziny zgadza się na spłatę pożyczki, jeśli nie możesz lub nie możesz tego zrobić. Jednak pożyczkodawca może być skłonny zaakceptować wszystko, co ma wartość, co może posłużyć do spłaty salda pożyczki w przypadku pominięcia jednej lub więcej płatności.

W wielu przypadkach kredyt samochodowy może posłużyć do zbudowania pozytywnej historii kredytowej lub przezwyciężenia błędów kredytowych z przeszłości. Przyjazny personel pożyczkodawcy zwykle dołoży wszelkich starań, aby zapewnić Ci jak najlepsze szanse na uzyskanie zgody na pożyczkę, niezależnie od aktualnej sytuacji kredytowej. Najlepiej złóż wniosek o finansowanie online, aby już wkrótce móc wybrać następny nowy lub używany samochód.

Kredyt a leasing opcji – alternatywne rozwiązanie

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest duża różnica między kredytem a leasingiem, możesz spać spokojnie! Mówiąc najprościej, leasing jest opcją dla kierowców, którzy nie chcą zobowiązać się do zakupu nowego samochodu. Leasing zwykle trwa od dwóch do sześciu lat, a miesięczne płatności zależą od stawki wybranego pojazdu. Dla porównania, pożyczki na samochód są świetne dla kierowców, którzy rozważają zakup nowego lub używanego samochodu - główna różnica polega na tym, że po spłaceniu kredytu zachowasz samochód. Oczywiście różnice są nieco bardziej zniuansowane niż powyższy opis, ale kierowcy – przyszli właściciele samochodu zawsze mogą zwrócić się do zespołu finansowego o pomoc w uporządkowaniu szczegółów. Podobnie doradca kredytowy jak najbardziej również może w tym temacie pomóc i udzielić Ci wszystkich potrzebnych informacji, jakie powinieneś wiedzieć.